در بخش Campaign از Acquisition می توانید لیستی از کمپین های ایجاد شده ی خود را مشاهده کنید، در این قسمت مبحثی با عنوان UTM ها مطرح می شود که در Track یا ردیابی کمپین ها در گوگل آنالیتیک به ما بسیار کمک می کنند. بدین منظور وقتی می خواهیم یک کمپین ایجاد کنیم لازم است لینک کمپین ما UTM دار باشد تا بتوان آن را در گوگل آنالیتیک Track کرد و نرخ تبدیل بیشتری نیز کسب کنیم. 


اسپم در GA معضلی جدی می باشد .به دلیل افزایش تعداد اسپم ها ،سایت های جدید و خیلی از منابع دیگر به منظور مقابله با اسپم ها اقدام به نصب فیلتر ها کرده اند تا بتوانند اطلاعات غیر مفید را کنترل کنند.در این مقاله به آموزش پیرامون اسپم ها و راهکار مقابله با انها می پردازیم.

هدف از Conversions  این است که آیا کارهایی که مدنظر ما هستندتوسط کاربران در سایت انجام می گیرد یا خیر ؟ در این قسمت می توان اطلاعات بسیار جالبی کسب کرد ولی لازم است که قبل از کار با این قسمت با نحوه ی ایجاد Goal آشنا شده باشید و Goal های سایتتان را ایجاد کرده باشید، لذا ابتدا آموزش تصویری ایجاد Goal در گوگل آنالیتیکس را مطالعه کنید. 

MySQL Tuner اسکریپتی است که توسط زبان Perl نوشته شده و برای پیکربندی و بهینه‌سازی سرویس MySQL استفاده می‌گردد.  این اسکریپت بر روی کلیه‌ی سرور‌های لینوکسی که از Perl پشتیبانی می‌کنند قابل استفاده می‌باشد.

 Goal معیاری برای سنجش عملکرد وب سایت است. تا وقتی یک Goal تنظیم نکرده باشیم نمی توان متوجه شد که وب سایت  به چه میزان عملکرد خوبی داشته است. فرض کنید ، یک Goal می تواند اهداف وب سایت و کسب و کار شما باشد. مثلا Goal برای یک وب سایت فروشگاهی می تواند خرید یا پرداخت باشد، می تواند Sub Scribe کردن خبرنامه ی ایمیلی  یا حتی عضویت در سایت باشد.

يکي از سرويس‌هاي گوگل که به شما اجازه مي‌دهد تمام آمارهاي وب‌سايت خود را به بهترين شکل دنبال کنيد، گوگل آناليتيکس يا گوگل آناليتيک است. به کمک اين ابزار مي‌توان از: تعداد بازديدکننده سايت و زماني که در سايت شما مي‌گذارنند مطلع شد.ترافيک اصلي شما اعم ازترافيک مستقيم، جستجو و ارجاعي را مشخص مي کند.مخاطبان اصلي سايت شما ،شهرهايشان و علايق انها در صفحات خاصي از سايت شما از ديگر امکانات اين سرويس است

اگر بخواهید یک وب سایت خوب داشته باشید و از دوستان و آشنایانتون بخواهید با مراجعه به اون از محصولات و خدمات شما استفاده کنند باید بتوانید اطلاعات سایت خود را در یک فضای امن و مطمئن بر بستر اینترنت قرار دهید و به این طریق همیشه تمام اطلاعات شما در سرتاسر جهان در دسترس خواهد بود، ما به فضایی که فایل ها و اطلاعات سایت را در اون قرار می دهید هاست یا میزبان وب می گوییم که این فضا رو باید از شرکت های هاستینگ تهیه کرد.

نام دامنه یا دومین (Domain) نامی است که سایت شما در اینترنت با آن شناخته میشود.نام دامنه ها عموما از دو بخش اصلی نام و پسوند تشکیل شده اند. بخش نام را شما باتوجه به سلیقه خودتان  انتخاب میکنید و بخش پسوند بر اساس قوانین و روشهای بین المللی مشخص میشود.

همانطور که وب ايران پيشرفت ميکند به طور طبیعی مشکلاتی بوجود خواهند آمد! يکي از اين مشکلات که در راستاي پيشرفت وب ايران وجود دارد، مسائل مربوط به هاستينگ های ايرانی می باشد، عمر قديمی ترين هاستينگ ايرانی از سال 81 به بعد می باشد، زمانی که وبلاگنويسی پارسی شروع شد و به تدريج افرادی نسبت به خريد دامين (دامنه) و هاست برای راه اندازی وب سايت (تارنما) شروع به کار کردند.